امضاء تفاهم نامه علمی ،آموزشی فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی آبدانان،فرمانداری شهرستان و پارک علم و فناوری استان ایلام
تعداد بازدید: 1241  | تاریخ درج خبر:1395/04/22    | کد خبر: 155  | نسخه چاپی

کانون شکوفایی،خلاقیت و نوآوری شهید داریوش رضایی نژاد با هدف حمایت از دانشجویان صاحب ایده و جوانان مستعد و برخوردار از ایده های خلاق و نو و تلاش در جهت هدایت ظرفیت های موجود شهرستان راه اندازی شد.

 

امضاء تفاهم نامه علمی ،آموزشی فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی آبدانان،فرمانداری شهرستان و پارک علم و فناوری استان ایلام

کانون شکوفایی،خلاقیت و نوآوری شهید داریوش رضایی نژاد با هدف حمایت از دانشجویان صاحب ایده و جوانان مستعد و برخوردار از ایده های خلاق و نو و تلاش در جهت هدایت ظرفیت های موجود شهرستان راه اندازی شد.دکتر جایروند سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آبدانان ضمن خیر مقدم به مسئولین استان و ادارت شهرستان هدف از ایجاد این کانون را فراهم كردن بستر مناسب برای گسترش فرهنگ نوآوری و حمایت از ایده های خلاق عنوان نمودند.

دکتر عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایلام  در آیین آغاز بکار نخستین کانون شکوفایی،خلاقیت و نوآوری شهرستان آبدانان اظهار کرد: پارک های علم و فنآوری در کشور ضامن اجرای درست و هوشمندانه اقتصاد مقاومتی و هدایت همه فعالیت های اقتصادی به سمت علم و دانش هستند.
وی با اشاره به ضرورت تقویت توان علمی مناطق، تحقق اقتصاد مقاومتی را اولویت نخست دولت دانست و افزود: مردمی بودن، استفاده از روحیه جهادی، علم محوری، درون زایی و برون گرایی مهم ترین شاخصه اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است.
معاون استاندار ایلام آشنایی مدیران اجرایی و دهیاران را با کلیات و ساختارهای اقتصاد مقاومتی ضروری دانست و اظهار کرد: آبدانان یکی از شهرستان های علمی کشور است  که با راه اندازی نخستین کانون شکوفایی،خلاقیت و نوآوری در آن می توان با استفاده از استعدادهای خدادادی زیرساخت های علمی و تسهیلات اعطایی شاهد تحولات عمیق و ماندگاری در ابعاد فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی ، معیشتی و کارآفرینی شهرستان باشیم.
 دکتر طاهر پور رئیس پارک علم و فنآوری استان ایلام نیز به تشریح نقش این نهاد علمی در ایجاد اشتغال و استفاده از داشته های طبیعی استان پرداخت و اضافه کرد: کسانی که از طریق پارک علم و فنآوری وارد فعالیت های تجاری شوند، علاوه بر دریافت تسهیلات کم بهره، از معافیت های 20 ساله مالیاتی، حمایت های حقوقی رایگان، هدایت های علمی و نظارتی، استفاده از قانون مناطق آزاد در واردات و صادرات کالا، آموزش های فنی و حرفه ای رایگان و معافیت های نظام وظیفه نیز استفاده خواهند کرد.
وی از مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی استان و شهرستان برای در اختیار قرار دادن فضای کانون شکوفایی،خلاقیت و نوآوری شهرستان آبدانان تشکر نمودند.
 دکتر کامران مسئول مرکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام گزارشی از فعالیتهای مراکز رشد و زمینه های فعالیت ارائه نمودند.
در پایان تفاهم نامه همکاری فی مابین دانشگاه آزاد اسلامی آبدانان ،فرمانداری آبدانان و پارک علم و فناوری استان ایلام به امضاء طرفین رسید.